Czym jest #ZaNiezależnymŻyciem?

Każdy z nas pragnie niezależnego życia. Poszanowania własnej godności, możliwości podejmowania samodzielnych decyzji. Celem akcji jest rozpropagowanie idei #ZaNiezależnymŻyciem. Miej wpływ na swoje życie i decyzje, jakie podejmujesz. Nie pozwól, żeby inni robili to za Ciebie, żeby zabraniali korzystać  z możliwości, jakie oferuje świat, który Cię otacza.

Obecnie w Polsce żyje blisko sześć milionów osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień borykają się z licznymi utrudnieniami m.in. w zatrudnieniu czy w zakresie dostępności architektonicznej. Pomimo, że Konwencja ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami weszła w życie 25 października 2012 r., jej przestrzeganie wciąż pozostawia wiele do życzenia. Problemem jest m.in. utrudniony dostęp do edukacji, ze względu np. na niedostosowane pomieszczenia szkolne i akademickie czy brak możliwości zawierania małżeństw osób z niepełnosprawnościami. Coraz częściej widoczna jest także przemoc, której ofiarami są osoby z niepełnosprawnościami. To wszystko skutkuje wykluczeniem, z którym muszą się mierzyć.

___________________________________________

Chcielibyśmy, aby grafika, która promuje akcję #ZaNiezależnymŻyciem trafiła do szerokiego grona osób z niepełnosprawnościami, ich bliskich, a także osób, które utożsamiają się z ideą niezależnego życia.

Nikt nie zadba o nas lepiej, niż my sami.

Udostępnij poniższą grafikę w swoich mediach społecznościowych i zachęć do tego swoich znajomych. Nie zapomnij dopisać #ZaNiezależnymŻyciem. Dzięki temu wszyscy – w jednym miejscu – będziemy mogli stać się ambasadorami #ZaNiezależnymŻyciem.

Razem możemy więcej!

 

 

Ściągnij grafikę na swój komputer

logotyp pliku w formacje .jpg